Webhosting

Který webhosting vybrat?

Ať už chcete vytvořit svůj osobní blog nebo si zřídit eshop, je potřeba správně vybrat doménu a webhosting.

Výběr domény

V moderním světě internetu, kdy většina lidí vyhledává informace pomocí internetových vyhledávačů se vyplatí vytvořit doménu, která evokuje název vaší činnosti či firmy. Doména by měla být dobře zapamatovatelná a mít ideální počet znaků. Podle typu podnikání můžeme vybrat buď národní (.cz ) doménu nebo nadnárodní (.com).

Nastavení databáze

Pro pokročilejší uživatele budou také důležité parametry pro nastavení MYSQL databáze a PHP. Neomezený počet databází o celkovém prostoru pro databáze 1GB dat, by měl být v dnešní době již standardem. Výchozí znaková sada UTF-8 a vzdálená správa přes rozhraní phpMyAdmin je již také běžnou záležitostí. Při výběru verze PHP je třeba dbát na to, aby verze nebyla zastaralá a měla stále dost bezpečnostních aktualizací.

Zřízení webhostingu

Nejdůležitějším faktorem pro výběr webhostingu, je velikost webového prostoru podle GB dat. Velikost prostoru se bude lišit podle toho, jaký projekt máte v plánu realizovat. Pro jednoduchou správu souborů na straně serveru, by měl webhosting nabízet službu FTP nebo SFTP. Podpora hezkých URL a HTTPS, jsou dalšími parametry vhodnými pro vaše webové stránky.

Emaily na doméně

Pokud potřebujete zřídit emaily pro firemní účely, je ideálním řešením nastavení emailů v rámci webhostingu s koncovkou vaší příslušné domény. Emaily je možné nastavit do Microsoft Outlook nebo je spravovat přímo přes emailového klienta, který většina moderních webhostingových společností nabízí.