Webdesign

Jak tvořím webové stránky?

K tomu, aby grafické zpracování a tvorba www stránek byla dokonalá, vede celá řada kroků. Několika body vám přiblížím, jak vývoj webu probíhá.

Plánování a architektura webu

V této části plánování je potřeba navrhnout každou funkcionalitu stránek tak, aby byla zajištěna jejich prvotřídní funkčnost. A naprostá přehlednost pro všechny příchozí návštěvníky.

Kódování stránek a nasazení CMS

Tato část procesu zajistí, aby byla dokonale zajištěna přístupnost k obsahu webových stránek. Uživatel si tedy bude moci upravovat obsah sám pomocí CMS. Systém na správu obsahu by měl mýt uživatelsky přívětivé prostředí i pro méně zběhlé uživatele.

Analýza a optimalizace

Webové stránky ovšem nejsou nikdy kompletní pokud se neudělá důkladná optimalizace a analýza. Stránky se vyvýjí a proto je nutno tuto část provádět i v budoucnosti života stránek. Optimalizace musí zajistit součinnost s webovými prohlížeči a mýt možnost udělat analýzu návštěvnosti stránek.

WordPress

WordPress je svobodný open source publikační systém napsaný v PHP a MySQL pod licencí GNU GPL. Lze ho použít na menší webové stránky i na komplikovanější weby a eshopy. Dle oficiálních statistik je používán jako CMS na více než 27% webových stránek na světě.

Mohu Vám nabídnout kompletní nasazení a realizaci webových stránek na CMS WordPress. Více informací o CMS se dozvíte v mých tutorialech a návodech zde.

Kreativní vývoj a návrh webu

Grafická část je důležitá pro zaměření, na jakou část publika chceme stránky zacílit.

Testování webu

Po nastavení CMS a spuštění všech důležitých pluginů, může začít část testování webu. Tato část může mít hodně fází podle rozsáhlosti projektu. Důležité je správně otestovat dynamické části webu, jako jsou formuláře, zakládání uživatelů, uživatelské role atd.

Responsivní webdesign

Responsivní webové stránky se přizpůsobí kterémukoliv zařízení. Jsou tedy vhodné pro mobilní telefony, tablety i klasické desktopové počítače. Dynamicky mění velikost, podle typu obrazovky. Snažím se tedy svým klientům nabídnout takové řešení, které zvýší míru konverze a celkový provoz. Takové webové stránky, Vám zajistí jednoduchý průběh zobrazení na všech zařízeních i v budoucnosti.