Projektové řízení

Potřebujete projektové řízení vašich aplikací? Nabídneme vám vhodné řešení a technologie! Nabízíme konzultační hodiny i kompletní projektové řešení na míru. Na řízení větších webových projektů je potřeba využít dobře sofistikované nástroje. Produkty, které nabízíme jsou ideální i pro velké vývojové týmy.

Jak řídíme projekty

Projektové řízení

Každý vývojový tým potřebuje plánovat svoji práci a řídit jednotlivé požadavky. Důležitou součástí řízení je distribuce požadavků a vytváření sprintů. To vám zajistí správné naplánování úkolů v reálném čase a dotažení jednotlivých částí projektu do finální fáze. Každý vývojový tým má vlastní proces odesílání verzí softwaru neboli workflow. 

+

Verzování kódu

Systém správy verzí většinou zpracovává data o tom, kdo a jakým způsobem upravil zdrojový kód. Výhodou těchto systémů je, že se můžete vrátit zpět ke starší verzi zdrojového kódu. Ideálním řešením jsou ditribuované systémy správy verzí. V těchto systémech si klient zrcadlí celý repozitář. To má tu výhodu, že pokud spadne server. Je možné obsah znovu nasadit od kteréhokoliv vývojáře.

GIT

Nejpoužívanějším distribuovaným systémem správy verzí je GIT. Distribuovaný znamená, že každý vývojář může mít kompletní zdrojový kód ve svém počítači. Může tedy pracovat na zdrojovém kódu, aniž by byl nucen být na firemní síti či připojen na vzdálený server. Git má vynikající podporu pro větvení (Branch), slučování (Merge) a přepisování historie úložiště, což vedlo k mnoha inovativním pracovním postupům.

Vzdálené repozitáře

Aby mohl vývojový tým spolupracovat na projektu, je potřeba mít nakonfigurovaný vzdálený repozitář umístěný na internetu. Mezi nejznámější vzdálené úložiště patří Github, Bitbucket, Gitlab a další. Takovýchto vzdálených repozitářů můžete mít na svém počítači několik a pracovat tedy na několika projektech vzájemně. 

j

Projektová dokumentace

Každou verzi vašeho software je nutné dokonale zdokumentovat. Důležité je to z důvodu výměny vývojářů nebo dlouhodobé časové období, které může při nutnosti vrátit se ke starším verzím tvořit chyby. Vhodným nástrojem na dokumentaci projektového řízení je například Confluence.

Interakce úložišť

Pro zjednodušení práce vašich vývojářů se dělá celá spousta řešení. Pro interakci s několika GIT úložišti je ideální používat některý z moderních sofistikovaných klientů. Jedním takovým je například Sublime Merge nebo Sourcetree. Oba zvýrazňují syntaxy a přehledně zobrazují historii commitů.

Máte zájem o projektové řízení?

Josef Novotný

Josef Novotný

Web developer a administrator

+420 603 852 080
jnovotny@jnwebdesign.cz

Kontaktujte nás!